קורס מורים ומורות לקונדליני יוגה

דצמבר 2024 – יולי 2025

“כשם שדלת נפתחת באמצעות מפתח,

כך גם פותח היוגי את דלת החירות העליונה באמצעות שחרור הקונדליני”.

                                                                                             הטהה יוגה פרדיפיקה – תרגום יוחנן גרינשפון

 התהליך בקורס המורים מפגיש אתכם/ן עם היבטים שונים של חייכם. הקורס פותח פתח להתבוננות ולשאילת שאלות, להתבונן בהרגלים המוכרים ולבחור מחדש את הדרך שבה אתם מתנהלים בעולם. התהליך הוא מסע לחקירה ולהתבוננות פנימית עמוקה שממנה אפשר לצמוח ולגדול, להתחבר מחדש אל – ולבסס מערכת יחסים חזקה עם – המהות הפנימית שנקראת הנשמה או ה-עצמי.

התרגול משלב מסורות טנטריות ויוגיות שונות יחד עם החכמה של הדהרמה הסיקהית. כל זה, התהליך האישי שלכן בתוך הקורס וגם הידע שיועבר אליכם עם התרגולים והדרך המומלצת ללמד אותו בעצמכם, יכולים להוות נקודת מפנה חשובה בחייכם, או פשוט עוד הזדמנות להעמיק ולהתמקד.

התהליך הוא אישי וקבוצתי גם יחד, מתוך הכרה ותמיכה בתוך התהליכים האישיים של כל תלמיד בקורס וגם הבנה שכולנו חולקים את אותם תכנים תודעתיים אשר מנהלים אותנו בעולם. הקורס שם דגש על התרגול, על ההוראה והתכנים היוגים וגם על יצירת אורח חיים יוגי שלם לבעלי הבית בעולם המודרני באופן רב ממדי והוליסטי.  הדגש הוא על תנועה אנרגטית וקיום מודע ברמות הפיזית, רגשית, מנטלית ורוחנית. 

קורס המורים לקונדליני יוגה הוא הזדמנות להפוך למורה של עצמך. זהו מסע מעמיק ומרתק אל האפשרויות שעדיין לא חשבת עליהן ועל זיהוי וניתוב החיים ככלי התפתחותי. הקורס מאפשר מפגש אחר עם עצמך, והוא גם מסע אישי וגם קורס שנותן כלים לחיות את החיים עם תמיכה של טכנולוגיה עוצמתית ואורח חיים יוגי. בקורס תלמדו כיצד להעביר את הידע אשר יכול לשנות לאחר שנפגוש בדרך את חייו. הקורס כולו שזור בלימוד של קונדליני יוגה ברוח הלימוד של יוגי בהג'אן כמו גם תכנים יוגים אוניברסלים המשמשים את כל מתרגלי היוגה. בין התכנים שילמדו: היסטוריה ופילוסופיה יוגית, אורח חיים יוגי, מנטרות ונאדה יוגה, מדיטציה, אסאנות, פראניאמה, אנטומיה מערבית ויוגית, כולל על אנרגית הקונדליני והצ'קרות וגם כיצד ללמד, פרקטיקום ואתיקה. הקורס מורכב מגופי ידע שונים אשר ביחד מהווים כלי טרנספורמטיבי ומעצים עבור עצמנו ועבור אחרים. ראו עוד פרטים למטה.

שנה ג' – 200 שעות

 בסיום שנה ג' תינתן תעודה 

 ימים מרוכזים  ומפגשים אישיים  

שנה ב' – 275 שעות

 בסיום שנה ב' תינתן תעודה  

 ימים מרוכזים + ריטריט ארוך  

שנה א' – 225 שעות 

 בסיום שנה א' תינתן תעודה      

ימים מרוכזים + ריטריט סופ"ש ארוך 

I had been doing yoga for a few years already (not Kundalini) and then one day I attended a Kundalini yoga class by coincidence (although there is no coincidence as we know). I cannot describe in words how my first experience was: a tremendous release of energy and heat in my body and immediately I knew I wanted to study this amazing yoga in depth. When a few weeks later, the teacher's course opened, I didn't have to think twice. And ever since, Kundalini yoga has been part of my daily practice and lifestyle.

קטרין קורטן

 מזה כארבע שנים אני מתרגלת בשיעורים של גלי. השיעור הראשון זכור לי כמוזר שכן, קודם לכן לא שמעתי שירה יוגית אך הצטרפתי לשאר הקבוצה בג׳יברוש מילים שלא הבנתי אך התדר שלהן עבר בי ויצר הדהוד עמוק. עצם השירה הנעימה של גלי בחלקיו של השיעור מחבר את התרגול למקום רך ועוברי.  מאז אני תלמידה של גלי ומרגישה את אותו ההדהוד עדיין. בזמן האימון אני מצליחה ליצור ניתוק לעולם פנימי שקט ומעבר למימד שונה. קולה של גלי מעביר מידע הנוגע לאופן העשייה, רמת ההתכוונות והדיוק. לכל שיעור יש התכוונות מסוימת, שונה ומסקרנת. ממש בריאה של מהות חדשה. אני מרגישה שגלי היא מעבר למורה, היא מאגר מידע, תוכן ודרך רוחנית.  שמחה שהגעתי.  

סמדר אפשטיין-פלגי

למי מיועד הקורס?

לכל מי שמרגיש צורך בהעמקה של התרגול, בשינוי בהרגלים ובאורח החיים ובהעברה של הידע לאחרים על מנת לאפשר לעוד אנשים להעזר בתרגול הזה. מומלץ להגיע לקורס עם הכרות מוקדמת וניסיון בתרגול יוגי כלשהו לפחות שנתיים והלאה. בפרט מומלץ להכיר את הקונדליני יוגה כפי שלימד יוגי בהג'אן על מנת להבין את התהליך שאליו נכנסים בקורס. למי שמתעניינים בקורס ויש הכרות מועטה או אין הכרות מוקדמת עם התרגול, תתקיים שיחה מקדימה ותידרש השתתפות בשיעורי קונדליני יוגה לפני הקורס. הקורס מיועד למשתתפים מעל גיל 21 שנים. 

אנחנו מיישמים מדיניות של הזדמנות שווה לכל: לא תהיה אפליה כלשהי על רקע מגדר, לאום, דת, זהות מינית, גיל ומוצא. עם זאת בית הספר שומר לעצמו את הזכות להחליט באם לסרב את השתתפותו של תלמיד כזה או אחר על רקע של אי התאמה כללית, או להפסיק את השתתפות התלמיד/ה בקורס על רקע התנהגות בלתי הולמת או בוטה כלפי אחרים ואחרות, או עקב מצב רפואי/מנטלי אשר המשך הקורס עלול להחמיר. 

   

מתי נפתח הקורס הבא והיכן יתקיים?

 הקורס הבא נפתח בדצמבר 2024. רוב הקורס יתקיים פרדס חנה, למעט הריטריט המסכם.

הקורס המלא הוא תלת-שנתי:

שנה א' 225 שעות במתכונת של ימי לימוד מרוכזים, חמישה מפגשים קצרים אונליין וריטריט מסכם בן ארבעה  ימים כולל לינה.

שנה ב' תכלול 275 שעות במתכונת 24 ימי שישי בשעות 7:00-15:00, חמישה מפגשים אונליין (עד 3 שעות כל מפגש) וריטריט מסכם של חמישה ימים.

שנה ג' תכלול 200 שעות במתכונת ימים מרוכזים ומפגשים אישיים. 

כל שנה עומדת בפני עצמה ובכל שנה תינתן תעודה על הלימוד בשנה עצמה.

כמה זמן נמשך הקורס?

שנה א' של הקורס תמשך מדצמבר 2024 ועד יולי 2025. ימי הלימוד יתקיימו כימי לימוד מרוכזים.  בריטריט נתחיל כל בוקר בתרגול הבוקר המוקדם והפסקות ארוכות יותר. הריטריט בלבד כולל לינה וארוחות.  לזקוקים ללינה בפרדס חנה ניתן לארגן זאת עבורכם בעלות נוספת ובתיאום מראש. 

הקורס יתקיים ברובו (למעט הריטריט) בפרדס חנה.

 בימי הלימוד הפעילות תהיה בין השעות 8:00 – 15:00 שלושה מפגשים בחודש, פעם בשבוע.

 בסיום הקורס יתקיים ריטריט של ארבעה ימים (כולל לינה ואוכל וכלול במחיר הקורס).

זמני הריטריט: הגעה ביום רביעי בין 9:00 ל-10:00
ב-10:00 תחילת הלימוד, בימים חמישי-שישי-שבת תרגולי בוקר מוקדמים 5:30 עד 8:00 ויתכנו גם פעילויות ערב וטיולים בטבע.

הלו"ז המלא והמעודכן יתפרסם בחוברת המבוא לנרשמים.

לגבי שנה ב' יפורסמו תאריכים בהמשך. 

 

* התכנית נתונה לשינויים לפי החלטת הצוות המקצועי ובהתאם לצרכי התלמידים
מהם התכנים הנלמדים בקורס?

 קורס המורים לקונדליני יוגה הוא בראש ובראשונה קורס להעמקה וטרנספורמציה אישית, כמו גם ללמוד כיצד להעביר את התרגול לאחרים ולהדריך בשיעורי קונדליני יוגה (ברוח הלימוד יוגי בהג'אן). בין הנושאים הנלמדים בקורס:

ההיסטוריה והפילוסופיה של היוגה: הבנה של העידנים והתרגולים השונים במכלול שנקרא יוגה כולל הטהה יוגה, טנטרה יוגה ועוד. בקורס יועברו עקרונות חשובים מתוך היוגה סוטרה של פטנג'לי, הטהה יוגה פרדיפיקה, גורו נאנק והג'אפג'י, הבהגווד-גיטא, האופנישדות וטקסטים נוספים.

נאדה יוגה ומנטרה: מסע אל תוך הצליל שבתוך הצליל, טכניקות שונות לתרגול עם צליל, חשיבות פונטית, מנטרות ממסורות שונות ועוד.

תנוחות וקריות: נלמד לנתח סטים של תרגילים המהווים בסיס לתרגול ברוח הלימוד של קריות שלימד יוגי בהג'אן, מה הקריות משלבות בתוכן וכיצד ניתן לעבוד איתן כבסיס לבניית התרגול. יהיה גם לימוד של תנוחות הטהה יוגה,  והדגש הוא על בניית התרגול ברמה האנרגטית עם תרגילים נוספים ודגשים לאליינמנט בתוך התרגול. 

תודעה, ריכוז ומדיטציה: בקורס הדגש יהיה על מדיטציות המלוות במודרות, מנטרות ותרגולי פראניאמה שונים, ברוח הלימוד של יוגי בהג'אן.

פראנה ופראניאמה: מהי פראנה ותנועתה בגוף, טכניקות שונות של פראניאמה, הגוף הפראני והוואיוז – חמשת הרוחות.

אורח חיים יוגי: סדהנה – תרגול יומיומי, תזונה (איורוודה), שינה, הרפיה והתנהלות במערכות יחסים ובעולם מתוך העקרונות היוגים. התכנים מוצעים כהתבוננות המובילה לתהליך אישי ואינם מהווים חובה בשום דרך. אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שכל אחד ואחת צריכים למצוא את הדרך הנכונה עבור עצמם ובקורס נלמד איך להתחבר ולזהות את הדברים שיכולים לתמוך בתרגול שלנו מבלי לייצר חסכים, קשיים ומתחים. 

כיצד ללמד: מה זה אומר להיות מורה. נתמקד בתכנים של החזקה אנרגטית והתכווננות לתרגול, אתיקה ומודעות למרחב התרגול, ליחסי מורה-תלמיד.ה, ברוח הזמנים וברוח התכנים היוגים המותאמים למתרגלים המודרניים. 

אנטומיה מערבית ויוגית: ינתנו דגשים באנטומיה המערבית למערכות שונות בגוף האדם. מבחינת האנטומיה היוגית נלמד בעיקר על ערוצי האנרגיה בגוף, הצ'קרות, על גופים פיזים, מנטליים ואנרגטיים וכמובן עוד על אנרגיית הקונדליני. 

הקורס כולל לימוד תאורטי ותרגול פרקטי כמו גם דינמיקה קבוצתית, כולל העברת שיעורים במסגרת הקורס עם הנחייה. הקורס מציע תהליך אישי, התבוננות ומפגש עם תכנים יוגים וכיצד להכניס ולהטמיע אותם לחיי היומיום, להיות יוגים ויוגיניות בעולם, לחבר בין החומר לרוח.

הקורס יתקיים בעברית ובמהלך הקורס יקבלו התלמידים חומרים נוספים לקריאה ועבודה עצמית. יתכנו חומרי קריאה באנגלית.    

 

מה קורה במהלך ימי הלימוד של הקורס?

ימי הלימוד בקורס משולבים בתרגול, לימוד תאורטי ודינמיקה קבוצתית. בימי הריטריט נפגש בשעות הבוקר המוקדמות לתרגול סדהנה – תרגול בוקר.

כמו כן יהיו תרגולים נוספים גם במהלך היום עצמו, תלוי בנושא ובזמנים, וגם יהיו שיעורים מעשיים שהתלמידים.ות יעבירו.

הלימוד התאורטי יהיה נגיש וידידותי, מלווה בהסברים מעמיקים והזמנה לחקירה אישית ולהתנסות של כל נושא שנלמד בקורס. בין אם אתם.ן מגיעים עם ידע קודם, או בין אם נפגשים לראשונה עם התכנים, התהליך האישי שלכם יהיה זה שיקבע מה תרצו להעמיק ומה להמשיך הלאה.

בנוסף, הלימוד מלווה בדינמיקה קבוצתית, מעגלי שיתוף והקשבה ועבודה אישית, כולם יסייעו בהטמעת החומר הנלמד והתהליך בכללותו. 

שירות לא אנוכי (SEVA / KARMA YOGA) הוא חלק מן הלימוד של הקורס וחלק מאורח החיים היוגי שמציע הקורס. אנחנו מעודדים אתכם לקחת חלק פעיל בתמיכה בקורס ובהתנהלותו. אין חובה לעשות דבר והכל מבוסס על התנדבות מודעת. ההזדמנויות בקורס יהיו למשל עזרה במטבח, שמירה על ניקיון בחללים, שומרי זמן ועוד. 

מי המורים בקורס?

המורה הראשית ורכזת הקורס היא גלי ליבנה – ראו את הפרטים המלאים בגלילה למטה  https://www.healingstar11.com/

בשנה א' יהיו מורים אורחים בנושאי אנטומיה ופרקטיקום. כל הפרטים בהמשך. 

לימור תמיר: מורה בכירה להטהה יוגה משנת 2007, מייסדת מרכז ליוגה ומדיטציה בצוקי-ים ומטפלת ביוגה תרפיה. תלמידתן של מיכל ירקוני, רות בן אשר וציפי נגב. תלמד בשנה ב' התאמות, פתולוגיות והעמקה באסנות. 

ד"ר רפי פלד: חוקר ולומד את תרבות הודו ומחובר אליה בנימי נפשו; מלמד סנסקריט באוניברסיטת תל-אביב; מלמד הגות הודית בקורסי מורים ליוגה; מדריך מסעות עומק בהודו. ילמד בשנה ב' פילוסופיה יוגית דרך השאלה מהי המוטיבציה לחקירה עצמית ותכנים נוספים. 

איזו תעודה מקבלים ומה נדרש על מנת לקבל תעודה?

חובות התלמידים והתלמידות בקורס על מנת לקבל תעודת מדריך לקונדליני יוגה ולהמשך ההשתתפות בשנה ב':

 • השלמת תרגול אישי של 40 יום מדיטציה ו/או קריה במהלך הקורס. 
 • בחינת סיום/בחינת בית + כתיבת 4 חיבורים.
 • העברת שיעור קונדליני יוגה במסגרת הקורס. במידה ולא יתאפשר ישנה אופציה להקלטת שיעור בווידאו.
 • נוכחות של 85% בקורס (למעט מקרים מיוחדים בתאום מראש).
 •  מטלות שוטפות: לאחר כל מפגש תהיה מטלה מותאמת לתכנים במפגש.
 • בניית מודלים לשיעורי יוגה ולסדנאות קצרות. 
 • תרגול 18 שיעורי קונדליני יוגה עם גלי במהלך הקורס, בעדיפות לפחות שניים אונליין. (שיעורי היוגה של גלי מוצעים ללא תשלום נוסף).  
 • תשלום מלא על הקורס.

התעודה היא מטעם ארגון מורי היוגה בישראל (תעודה בינלאומית)

מה עלות הקורס ותנאי התשלומים
 •  שכר הלימוד לקורס לשנה א' הוא 11,000 ש"ח ( כולל דמי הרשמה) שאותו ניתן לפרוש לתשלומים.
 • דמי הרשמה בסך 750 ש"ח שאינם מוחזרים במקרה של ביטול מצד התלמיד.
 • לנרשמים לפני 30/10/2024 המחיר הוא 10,600 ש"ח. 

הקורס פתוח למתרגלי יוגה מכל הסגנונות עם נסיון של לפחות שנתיים בתרגול. מומלץ בחום להתנסות בכמה שיותר שיעורי קונדליני יוגה לפני הקורס. המשתתפים נדרשים למלא הצהרת בריאות וטופס הרשמה לקורס.

*  במידה ולא ניתן להיות נוכחים בכל חלקי הקורס ניתן להשלים בקורס הבא אחריו

*  הקורס יתקיים במידה ויהיו מינימום משתתפים. דמי הרישום יוחזרו במידה והקורס לא יתקיים.

 • הצטרפות לקורס מותנית בתשלום דמי הרשמה שיקוזזו מעלות הקורס, אך לא יוחזרו במקרה של ביטול.
 • את התשלום לקורס יש לשלם מראש וניתן לפרוס תשלומים. התשלום הראשון יהיה לפני או במהלך הסופ"ש הראשון לפחות.
 • ניתן לשלם במזומן, אשראי, ביט, פייבוקס, או בהעברה בנקאית.
 • בפריסת תשלומים: התשלום הראשון יתבצע לפני תחילת הקורס ויהיה על סך 2000 ש"ח (כולל דמי הרשמה), והתשלום האחרון יועבר עד תחילת אוגוסט 2025.
  ביטולים
 • דמי ההרשמה אינם מוחזרים במקרה של ביטול השתתפות.
 • ביטול השתתפות לאחר המפגש הראשון – תשלום של 20% מעלות הקורס (כולל דמי ההרשמה).
 • ביטול השתתפות לאחר מפגש שני – תשלום מלא על הקורס.
  • אין החזר על חיסורים בקורס. חובת השלמת החומר בשיעור על התלמיד.
 • במקרה של אי השתתפות ביותר מ-15% מהקורס ו/או אי השלמת חובות הקורס – לא תינתן תעודת סיום קורס.
 • במידה והקורס עצמו יבוטל יוחזרו דמי ההרשמה וכל תשלום נוסף שנעשה על חשבון הקורס.
מידע נוסף על הקורס

הקורס יהיה בעברית. גלי ליבנה תהיה נוכחת בכל מפגשי הקורס, תהיה אשת הקשר עם המורים הנוספים ותסייע ותלווה את כל משתתפי הקורס באופן אישי ככל שנדרש. כמו כן תהיה תמיכה אישית וקבוצתית לכל תלמיד ותלמידה, גם מעבר לזמני הפעילות.

בנוסף, יהיה מרחב אונליין להעלאת חומרי הלימוד ושיתוף בשאלות ולבטים, וקבוצת ווטסאפ לתיאום והודעות מנהלתיות. כמו כן, יתכנו מפגשי אונליין קצרים להשלמות ותמיכה במידת הצורך.

הקורס כולל חומרי לימוד / חוברת קורס, בריטריט המקומי אירוח מלא כולל 3 ארוחות ביום ולינה, כל הארוחות טבעוניות/צמחוניות.

הלינה בריטריט היא בחדרים משותפים. לחדרים זוגיים או בודדים תהיה תוספת מחיר.

לפני כעשר שנים גיליתי את היוגה קונדליני בהדרכתה של גלי. גלי מעבירה את שיעורי היוגה המיוחדים האלה באופן מקצועי לעילא תוך התייחסות לכל פן של התרגול, פיסי נפשי ורוחני. גלי מלווה את השיעורים בהסברים המביאים להבנה עמוקה של התרגול והמוסיקה מוסיפה גם היא לאווירה. אנו זכינו גם לשמוע את גלי שרה ומנגנת. גלי הינה מדריכה קשובה, אמפתית ומעודדת. בעזרתה השיעורים מרתקים, מאתגרים ומהנים.

רותי רז

הרשמו לערב הפתוח ולשיחת היכרות והתאמה

5 + 3 =

גלי היא מורה בכירה לקונדליני יוגה. החל משנת 2009 היא מלמדת שיעורי יוגה בקבוצות וליחידים, כמו גם לוקחת חלק באירועי יוגה שונים ומנחה סדנאות יוגה. החל מ-2014 היא מלמדת בקורסי מורים ומורות לקונדליני יוגה בישראל ובאירופה. כמו כן גלי למדה יוגה תרפיה עם מייקל גילברט ושאנטי שאנטי קור קהלסה. כחלק מלימודיה באקדמיה במסגרת M.A בחוג לפילוסופיה, התמקדה בפילוסופיה הודית ובלימודי סנסקריט. כמו כן, היא מלמדת על הפילוסופיה של היוגה וממשיכה לחקור טקסטים שונים מן הפילוסופיה ההודית.
גלי היא גם מוזיקאית, עם רקע מוזיקלי של שנים רבות בסגנונות שונים, החל ממוזיקה מערבית קלאסית ועד מוזיקה הודית קלאסית. כיום היא מתמקדת במנטרות וקירטאן ומנחה מעגלי מדיטציה עם מנטרות. בשנת 2016 יצא דיסק הבכורה שלה Heartbeat.
בנוסף גלי היא אסטרולוגית בכירה, בעלת נסיון רב שנים, מארגנת כנסים ומפיקה אירועים כמו גם משתתפת באירועים וכנסים בינלאומיים בתחום. היא עוסקת באסטרולוגיה מערבית ובאסטרולוגיה הודית (ג'יוטיש), מלמדת אסטרולוגיה לקבוצות ושיעורים פרטיים ומייעצת באופן פרטי.

www.healingstar11.com

 

הקורס מוכר על ידי ארגון מורי היוגה בישראל

השיעורים של קונדליני יוגה עם המורה גלי הם חוויה שעוזרת לי לגלות את עצמי כל פעם מחדש. השילוב המדהים של מנטרות ותרגילים יוצר אוירה קסומה  ומרגיעה. גלי מלמדת מצד אחד להקשיב לגוף ומצד שני  גם לאתגר אותו. כל שיעור ממלא אותי באנרגיות חיוביות ובתחושת שלווה פנימית. באהבה והערכה גדולה.

ולרי קרמזן

אני מתרגל קונדליני יוגה עם גלי מעל 6 שנים. גלי מסורה לתלמידיה ולשיטה, מגוונת את שעוריה באופן מופלא, קשה להיזכר בשיעור שחזר על עצמו (ולא פוסט קורונה 😊). המיוחד, שאני צריך "רק" להתמסר לשיעור, ואז המחשבות לא מוטרדות מהגיגי היומיום. וכבונוס, חווה זרמים נפלאים בראשי (ולא, לא לוקח דבר…). המאתגר ביותר, אשמח לעצות, כיצד לדרג את ההרגשה אחרי השיעור, כשאני כבר מדרג 10 מתוך 10 כבר 3 שנים?

משה ירושלמי

שיעורי הקונדליני יוגה הם קצת שונים ומאתגרים, אולם בסוף השיעור ישנה תחושה של רוגע ושקט פנימי. גלי מתאימה שיעורים לתקופות השנה, מצב הירח, מצב האומה ומצב הקבוצה, עם הנחייה עדינה, מדויקת ומתחשבת. מאז שהתחלתי לתרגל אני מרגישה שיפור רב בכושר, סיבולת לב ריאה ופיתוח קול. בהחלט יציאה מהקופסה. מומלץ.

נאוה מרקוביץ